• تهران، خیابان شریعتی، کوچه نسترن، پلاک 10
  • 7040 2222 (021)
  • contact@mercyforall.com

گروه تدارکات

گروه تدارکات، یکی از شریان‌های حیاتی خیریه‌ی رحمت للعالمین است و از زیرگروه‌هایی تشکیل‌شده که هر کدام وظیفه‌ی تهیه‌ی دسته‌ای از اقلام مورد نیاز خانواده‌های تحت پوشش موسسه را بر عهده دارند:

مواد غذایی: اعضای این گروه، در مقاطع زمانی مشخص مواد غذایی مصرفی خانواده‌ها را از قبیل گوشت، مرغ، برنج، ماکارونی و حبوبات، قند و شکر و چای و… خریداری می‌کنند و پس از بسته‌بندی، برای توزیع میان خانواده‌های تحت پوشش، به دست مددکاران می‌رسانند.

لوازم شوینده و پاک‌کننده: در مقاطع زمانی مشخص و بر اساس امکانات موجود، اقلام بهداشتی و شوینده‌های مصرفیِ خانواده‌ها، بسته‌بندی می‌شود و همراه مواد غذایی، به دست مددکاران می‌رسند.

پوشاک: مددکاران رحمت سه‌ نوبت در سال پوشاک مورد نیاز خانواده‌ها را به ایشان تقدیم می‌کنند. یک‌بار با فرارسیدن نوروز و فصل بهار و به‌عنوان عیدانه، یک‌بار با شروع تابستان و یک‌بار با شروع فصل سرما.

لباس بهاره، کامل‌ترین مجموعه‌ی پوشاکِ تهیه‌شده‌ی هر سال است و تدارک آن، از خریداری و بسته‌بندی تا تحویل به مددکاران مدت‌ها طول می‌کشد. از این‌رو، خرید آن با فاصله‌ی کمی از تامین پوشاک زمستانی شروع می‌شود. بنابراین ماه‌های آبان تا بهمن، زمانی است که گروه تدارکات مشغول تهیه‌ی لباس زمستانی و بهاره است و در طول ماه اسفند توزیع لباس عید طبق جدول زمان‌بندی‌شده صورت می‌پذیرد. لباس‌های عید باسلیقه‌ی مددکاران کادو می‌شوند و تقدیم مددجویان می‌شوند. برای تهیه‌ی پوشاک تابستانی، گروه از اردیبهشت‌ماه مشغول به تدارک می‌شود تا توزیع آن‌ها را از خردادماه آغاز کنند.

نوشت‌افزار: هر ساله با شروع سال تحصیلی، نوشت‌افزار مصرفی فرزندان برای مقاطع پیش‌دبستانی تا پیش‌دانشگاهی خریداری می‌شود. این گروه از یک تا دو ماه قبل از شروع سال تحصیلی، خریداری نوشت‌افزار مورد نیاز را شروع کرده و تلاش می‌کند تا پیش از بازگشایی مدرسه‌ها کار توزیع را به انجام رساند.

لوازم‌خانگی: پس از تحت پوشش قرار گرفتن هر خانواده‌ی جدیدِ مددجو، یا مستعمل شدن لوازم‌خانگی خانواده‌های تحت پوشش، طبق نظر و پیشنهاد مددکار خانواده، اقلام مورد نیاز خریداری و در اختیار ایشان قرار می‌گیرد.

جهیزیه و سیسمونی: با ازدواج جوانان و تولد اولین فرزندِ هر یک از دخترهای خانواده‌های تحت پوشش، اعضای گروه تدارکات دست‌به‌کار تهیه‌ی جهیزیه و سیسمونی می‌شوند. در مواردی که خود عروس یا مادر علاقه‌مند به تهیه‌ی وسایل باشند، همان مبلغ به ایشان تقدیم می‌شود تا به سلیقه و پسند خود جهیزیه یا سیسمونی را خریداری کنند.

– تأمین کالاهای ضروریِ خانواده‌های تحت پوشش.

– خریداری به‌موقع کالاهای مورد نیاز.

– خریداری با بهترین قیمت و کیفیت با توجه به امکانات موسسه.

– برقراری ارتباط با کارخانه‌ها، مراکز و کارگاه‌های تولیدی به‌منظور مشارکت در تامین کالاهای موردنیاز.

نام و نام خانوادگی(*)

آدرس پست الکترونیکی(*)

پیام شما(*)

متن زیر را وارد نمایید(*)
captcha

مدیر گروه : 

پست الکترونیک :

شماره تماس :